להיכנס לתוך אגדה

אבירים

אבירות/ים ונסיכות/ים נגד קוסמות/ים ומכשפות/ים במלחמת החושך נגד האור.

טירה ומבוך, סכנות ואתגרים לכם כאן ממתינים.

חלק מזמן הפעילות מוקדש לייצור אביזרים ותחפושת, לדמות אותה נגלם בחצי השני של הפעילות במשחק-חי של סיפור תחת הנושא הנבחר. במסע בתוך הסיפור הילדים יפגשו באתגרים ומכשולים אותם יעברו ביחד, הם יפתרו חידות וישנו את המשך הסיפור בהחלטות אותן יקחו.

מתנה למזמין הפעלה: חרב או מטה.

2

דמויות

אביר/ה (יכול להיות נסיך שהוא אביר): הוא תואר מכובד שמוענק לאדם על שירותו לממלכה. בימי הביניים, היו האבירים מעמד חברתי חשוב באירופה המערבית והמרכזית. אבירים היו לוחמים רכובים על סוס ועטויי שריון. נחשבו בדרך כלל לחלק מהאצולה הזוטרה. לאחר ירידת חשיבותם הצבאית של האבירים, הפך אביר לתואר של כבוד (סר ודיים), שמלכים וממשלות יכולים להעניק אותו למי שתרמו להם או לציבור תרומה מיוחדת. במובן זה קיים מוסד האבירות עד היום בחלק מארצות אירופה ובמדינות אחרות בעולם.

במהלך המאה ה-12, החלו לייחס לאבירים תכונות חברתיות ומוסריות מסוימות, שהיום אנו קוראים להן תכונות "אביריות". אחד מהגורמים שחיזקו את הייחוס הזה הייתה ספרות בסגנון אגדות המלך ארתור, אשר הנחילה את ההתנהגות האבירית אשר בשינויים כאלה ואחרים הפכו גם לנורמות המקובלות בחברה המערבית של ימינו.

האבירים חונכו לערכים של אומץ, גבורה, יוזמה אישית, כוח סבל, נאמנות, נדיבות, כבוד לאדם וליריב, ענווה והגנה על החלש.‏ האביר למד לדבר כראוי, לשחק שחמט, למזוג יין, לחתוך בשר, לשיר ולפרוט בכלי מיתר ולנהוג בנימוס בחברת הגברות.

 

נסיכה: נולדה במשפחת-מלוכה, יכולה להיות גם קוסמת אם באה ממשפחת קוסמים והתחתנה עם נסיך. יודעת את כל הנימוסים וההליכות בארמון ואת כל גינוני-הטכסים. יודעת שפות, מוזיקה, לחימה או לפחות התגוננות.

 

מכשף/ה: כוחו נולד בתוכו והוא חלק ממנו, כאשר מכשף משתמש בקסמים הוא מפתח אותם. המכשפים מפתחים את הכוח הבסיסי שלהם כאשר הם מגיעים לבגרות, תחילה לחשיהם אינם בצורה הטובה ביותר, קורים באופן מקרי ומזדמן, והינם בלתי נשלטים. לפעמים מכשפים צעירים משמשים שוליה לקוסם אחר ומתלווים אליו וכך לומדים למצות את כוח הקסם שלהם. כוח לחשי מסוג זה נפוץ בדרך כלל אצל בני אדם ואלפים למחצה אך הוא יכול לצוץ באופן פתאומי אצל כל הגזעים. למכשפים מאוד חשובה הכריזמה שכן בעזרתה נקבעת עוצמת הלחשים, כמה לחשים יכול המכשף להטיל ביום והקושי להתנגד ללחשים אילו. בנוסף, מומלצים לו ערכי חוסן וזריזות גבוהים על מנת להגביר את חוסן הקסם המגן וחוזק הפגיעה. מכשפים שולטים בכלי נשק פשוטים ולא יכולים להשתמש בשריונות ומגנים, יש להם שרביט או מקל קסומים.

 

טרובדור/ית (פייטן/ית): נוכל המתבסס על קסם אישי רב (ומעט קסם אמיתי) על מנת לפלס את דרכו בחיים. במשחק התפקידים הנוכחי הוא ניחן בכוחות קסם ובכוחות לחימה. הוא אינו דמות לבניית חבורה אלא לתוספת ולליטוש. הטרובדור נודד על פני הארץ, אוסף אימרות חוכמה, סיפורי מעשיות ויוצר קסם באמצעות נגינתו. בעזרת יכולת ההופעה שלו הוא מתקיים. הטרובדורים משמשים כדיפלומטים, שליחים, גששים ומרגלים. טרובדור מטיל לחשים מתוך נשמתו ולא מלמידה מספרים, הוא אינו מסוגל להטיל מספר רב של לחשים וכמו אשף הוא אינו צריך להכין אותם מראש. עקב התמצאותו של הטרובדור במעשיות, סיפורים וחכמת חיים הוא בעל ידע רב, וכך הוא יכול לשמש עזר לקבוצה מסוימת כאשר היא נתקלת בדברים חדשים. טרובדור יכול להשתמש בכל כלי הנשק הפשוטים, ובנוסף בקשת ארוכה, קשת מורכבת ארוכה, חרב ארוכה ועוד. טרובדור יכול לעטות שיריונות קלים ובינוניים ולהחזיק במגנים.

 

נזיר/ה: לוחם בקרב מגע ואמנויות לחימה המבוסס על נזירי השאולין של סין המתמחים בקונג פו. לנזיר מגוון רחב של יכולות, בעיקר כאלו הקשורות לאמנויות לחימה בקרב פנים אל פנים, אך גם יכולות גופניות ורוחניות נוספות, אשר מבטאות את השאיפה שלו לשלמות פיזית ונפשית. כשרונותיו העיקריים של הנזיר הם לחימה ללא שריון או כלי נשק: הנזיר יכול להלחם באופן קטלני גם כשהוא יחף ובבגדים פשוטים, דבר המאפשר לו להסתוות בקרב פשוטי העם.

 

גזעים

אלפים: גזע קסום ואציל, המתמחה בקשת ובקסם, וידוע בהיותו אוהב טבע ואמנות. אלפים אוהבים לחשי שינה, במיוחד מכיוון שהם עצמם חסינים להם. שומרים על הטבע ובעלי ידע רב בשיקויים וריפוי באנרגיה טובה.

 

גמדים: גזע של דמויי אדם נמוכי קומה, חסונים וחזקים. רוב זמנם הם מתחת לפני האדמה במכרות ענק. תחביביהם כוללים זהב, אבני חן ותכשיטים, שתייה ואכילה, הומור ותגרות פה ושם. הגמדים טובים מטבעם, אם כי קשוחים וקפדנים, כתוצאה מהחברה השבטית והמעמדית בה הם חיים. אומנים בהכנת כלי-נשק.

 

 

משתפים בכיף...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email